Czemu stosuje się multiswitch kaskadowy?

Skieruj się tutaj, aby zaopatrzyć się w multiswitch kaskadowy

Instalacje komputerowe znajdziemy prawie we wszystkich obiektach. O tym, czy konkretna sieć jest odpowiednia, decyduje sporo parametrów. Powinna rzecz jasna być niezawodna oraz gwarantować dużą jakość transmitowanych danych, jednak tak samo istotna będzie możliwość łatwego jej powiększenia. Zrobienie nowych przyłączy nie może być związane z potrzebą przeprowadzenia trudnych robót – przez to inni abonenci nie byliby w stanie bowiem przez pewien czas uzyskać dostępu do usług. Szczęśliwie stworzone zostały urządzenia, dzięki którym powiększenie sieci będzie szybkie i bezproblemowe dla abonentów – są to multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od niedawna wymagane jest prawem.

Budowa multiswitcha kaskadowego

Multiswitch kaskadowy umożliwia szybkie poszerzenie sieci. Jest to pudełko z umieszczonymi na rantach wtyczkami i złączami, do których podłączane są przewody. Jeśli niezbędne jest powiększenie instalacji – na przykład wtedy, kiedy kolejny abonent wykupił usługę – wystarczy jedynie podłączyć kolejny kabel. Multiswitch kaskadowy może mieć najróżniejsze ilości złączy dla abonentów – najprostsze urządzenia tego rodzaju mają 8 gniazd, jednak u dostawców znajdziemy także multiswitche kaskadowe z 16, 24 oraz 32 złączami.

Parametry multiswitcha kaskadowego

Jak łatwo stwierdzić, przy wyborze multiswitcha kaskadowego najważniejsza okazuje się rzecz jasna ilość wtyczek – dla małych budynków nie musi przekraczać 8, lecz w dużych obiektach trzeba oczywiście wykorzystać moduły o większej liczbie wejść. Bardzo istotna okazuje się także separacja pomiędzy wejściami a złączami – w największej mierze rzutuje ona na jakość danych. Najlepsze multiswitche kaskadowe wykazują separację wynoszącą 30 db. Będzie to ważne przede wszystkim w instalacjach telewizyjnych kilku operatorów cyfrowych.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved