Stacja czołowa – urządzenie do zbiorowego odbioru sygnału

Chcesz zamówić stację czołową? Odwiedź ten adres.

Stacja czołowa to moduł, który umożliwia przekazywanie sygnału telewizji kablowej. To kluczowy punkt, który skupia specjalistyczne sprzęty służące do prawidłowej transmisji dźwięku i obrazu. Pozostałe moduły tworzą razem kompleksowy system antenowy. Zobaczmy, co wchodzi w skład stacji czołowej i w jakich miejscach zazwyczaj jest wykorzystywana.

Stacja czołowa – do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV

Stacja czołowa stosowana jest w mechanizmach zbiorowego odbioru sygnału – na przykład w ośrodkach wypoczynkowych, hostelach, budynkach użyteczności publicznej a nawet we wspólnotach mieszkaniowych. Transportuje ona połączenie do końcowych odbiorców. Jednym z kluczowych modułów wchodzących w skład stacji czołowej jest profesjonalna szafka montażowa – przeznaczona zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego. Jej konfiguracja odbywa się za pomocą specjalnych aplikacji. Do szafki można zamontować rozmaite moduły – na przykład DTV AV2 czy DTVD CI1.

Stacja czołowa – sprawny układ antenowy

Odrębne moduły przeznaczone są do transmisji zróżnicowanych sygnałów, przykładowo satelitarnych i AV. Sygnał analogowy jest gorszy niż cyfrowy – zdarzają się zakłócenia w przesyle dźwięku i obrazu, a rozbudowa niesie ze sobą duże wydatki. Wiele części wchodzących w skład stacji czołowej zawiera też oddzielne porty USB, dzięki którym można wprowadzić własny content. Części można swobodnie łączyć, uzyskując kompleksowy system antenowy.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved