Światłowodowe, koncentryczne – o kablach RTV

Sprawdź, gdzie zamówić kable RTV.

Bez wydajnych instalacji nie moglibyśmy odbierać impulsu telewizyjnego lub internetowego. Jak łatwo się domyślić, najistotniejszymi ich częściami są kable RTV. To za ich pomocą możliwe będzie przesłanie informacji do poszczególnych hubów oraz gniazd. Z uwagi na to, jak są one istotne, firmy montujące sieci starannie dobierają używane przez siebie przewody. Ich wybór potrafi okazać się powodem poważnych problemów – przecież w zależności od sytuacji należy użyć odmiennych przewodów. Ważna okazuje się też ich niezawodność, gdyż instalacje powinny posłużyć przez co najmniej dekadę eksploatacji. Jak więc wybierać kable RTV? Które ich typy wyróżniamy?

Klasyfikacja kabli RTV

Najczęściej stosowanym rodzajem kabli RTV są kable światłowodowe – za ich pomocą transmituje się impulsy internetowe, TV czy telefoniczne. Jak nietrudno stwierdzić, kable światłowodowe jako oś transmisji informacji stosują światło, które przesyłane jest po właściwie przygotowanym materiale szklanym. Oprócz tego stosowane są także przewody koncentryczne, które stosuje się zwykle do transmisji sygnałów o małej mocy. Tego rodzaju kable wykorzystywane są najczęściej do transmisji danych do końcowych odbiorców.

Jak dobrać kable RTV?

Jak już wspomnieliśmy, wybór kabli RTV nie będzie łatwy. Dlatego ekipy montujące te instalacje zazwyczaj decydują się na umowę z doświadczonymi sklepami. Dobierając kable RTV od dobrego sklepu otrzymujemy pewność, iż składająca się z nich instalacja okaże się zawsze niezawodna. Najlepiej wybrać ten sklep, który samodzielnie produkuje oferowane przez niego kable RTV. Istotne jest również to, czy ekipa sprzedająca kable RTV udziela gwarancji i zapewnia pomoc w przypadku trudności – wszak to wytwórca powinien doskonale znać jego kable i niezależnie od warunków zaproponować rozwiązanie, które umożliwi zamontowanie funkcjonalnej instalacji.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved