Bezpieczeństwo przede wszystkim – znaki BHP

Potrzebujesz znaków BHP? Kliknij tu.

W Polsce obowiązują niezwykle dokładne przepisy BHP. Ich poszanowanie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że prawdopodobieństwo przeróżnych zagrożeń spada do minimalnego poziomu. Obecnie kodeks BHP nakłada wymóg odpowiedniego oznaczania budynków. Tym samym troska o właściwy montaż znaków BHP jest aktualnie bardzo ważna. W jakich sytuacjach stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – w jakich miejscach można je dostrzec?

Dzisiaj znaki BHP umieszczane są na przeróżnych budynkach. Chodzi na przykład o zakłady pracy, biurowce, jak a także przedszkola czy szpitale, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to chociażby oznaczenia takie jak instrukcje BHP mające charakter ogólny czy przepisy dotyczące sposobu zachowania się w przypadku pożaru czy innego typu zagrożenia. Do znaków BHPwyróżniających się ogromnym znaczeniem zaliczane są także instrukcje mówiące metodach postępowania z odpadami medycznymi, które wiesza się w szpitalach. Jednym z najczęściej stosowanych znaków BHP są tabliczki , które oznaczają drogę ewakuacyjną. Chyba nie znajdziemy osoby, którą trzeba przekonywać o tym, jak bardzo duże znaczenie ma odpowiednie opisanie drogi ewakuacyjnej. To ona jest używana w momencie, kiedy w budynku wystąpi jakieś niebezpieczeństwo, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można też dostrzec na najróżniejszych maszynach, których z powodu awarii nie można użytkować – dotyczy to na przykład wind. Znaki BHP szeroko wykorzystywane są też w przemyśle. Wykorzystuje siętam najczęściej znaki o charakterze ostrzegawczym , ale też znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je wytwarza?

Używane obecnie znaki BHP są zawsze wytwarzane z materiału trwałego, który świetnie znosi niekorzystne warunki atmosferyczne. Na ogół jest to wysokogatunkowe PCV. Za sprawą tego znaki BHP można stosować nie tylko we wnętrzach budynków, ale też na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie tracą one swojego świetnego wyglądu i – co niezwykle ważne – będzie można zobaczyć ich treść. W wielu przypadkach powlekane są także materiałem fluorescencyjnym, za sprawą którego są one widoczne nawet po zapadnięciu zmroku. Montaż znaków BHP jest nieskomplikowany każdy.

Kontakt z nami:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved