Biżuteria z koralem

Nazwa koral pochodzi od hebrajskiego słowa “gord”, które oznacza amulet. Dało to początek wierzeniom, iż jest wzbogacony we właściwości ochronne. Osoby noszące biżuterię z koralem, są chronione przed negatywną energią i złymi duchami. Ponadto, kamień korala wycisza osoby zestresowane i wzburzone. Symbolizuje siłę i niekiedy nazywany jest także drzewem oceanów. Składany w ofierze mitologicznej bogini Wenus, miał wzbudzać uczucie miłości.

Biżuteria z koralem – gustowne uzupełnienie Twojego stroju

Zwykło się mawiać, że najpiękniejszą ozdobą kobiety jest jej uśmiech. Nie ulega jednak wątpliwości, że szykowna, odpowiednio dobrana biżuteria jest uzupełnieniem stroju każdej kobiety. Biżuteria z koralem będąc delikatną i drobną, nadaje niekrzykliwego charakteru, w związku z czym idealnie nadaje się do codziennych kreacji, jak i również na ważne uroczystości. Kamień korala spotykany jest odcieniach: różowym, czerwonym oraz niebieskim.

Biżuteria z koralem – działanie lecznice

Korzystnego działania biżuterii z koralem dopatruje się również w sferze medycznej. Koral oddziałuje na układ krwionośny, rozgrzewając i ożywiając organizm. Barwa koralu blednie, kiedy organizm jest niedożywiony i cierpi na niedokrwistość. Biżuteria z koralem szczególnie polecana jest osobom młodym. Pomaga uregulować cykl menstruacyjny i korzystnie oddziałuje na poprawę płodności. Osoby zestresowane i szybko wpadające w gniew, mogą liczyć na jego właściwości hamujące. Wierzy się, iż osoba nosząca biżuterię z koralem, może liczyć na stabilne życie rodzinne, bez stresu.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved