Biżuteria z lampworkami – kiedy sprawdzi się najlepiej?

Sprawdź, gdzie kupić lampworki, wejdź na www.bizutik.pl.

Na pierwszy rzut oka przywodzą na myśl kolorowe słodycze. Lampworki, bo o nich mowa, to charakterystyczny typ paciorków produkowanych z gorącego szkła. Niegdyś były produkowane w domach – surowiec rozgrzewano za pomocą przerobionej lampy na naftę, dlatego też powstała nazwa lampworki. Dziś także można zrobić je samodzielnie, jednak lepszym pomysłem będzie z całą pewnością zakup zrobionej już biżuterii z lampworkami. Dlaczego warto na to postawić? Do których kreacji szczególnie dobrze założyć lampworki? Jak zrobić je nad lampą?

Produkcja lampworków

Lampworki są robione, jak już napisaliśmy, nad lampą. Obecnie całkowicie wystarczy zwykły palnik. Do ich produkcji stosuje się odpowiednie szkło, jakie pod wpływem ognia rozgrzewa się, a to umożliwia danie mu rozmaitych kształtów. Tasiemki gorącego szkła okręcane są wokół pręcika, dzięki czemu każdy paciorek ma dziurkę dokładnie w centrum – dzięki temu lampworki mogą być stosowane do wyrobu broszek lub naszyjników.

Przy jakich strojach lampworki będą szczególnie dobrze się prezentowały?

Kolorowe lampworki świetnie pasują do codziennych kreacji. Szczególnie dobrze łączą się z t-shirtami z nietypowymi nadrukami, kolorowymi swetrami i coraz częściej zakładanymi sneakersami. Nie znaczy to jednak, że będą dobrze prezentowały się jedynie przy takich kreacjach – to tylko sprawa wyobraźni.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved