Kolczyki z ametystami

Szukasz ametystów? Sprawdź https://www.ametysty.com.pl

Ametyst to według wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje na przykład w Brazylii, Paragwaju, Australii i Indiach. Jego złoża znajdują się także w naszym kraju. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza śladowym ilościom żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami szlachetnymi znajdziesz na www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – ceniona od wieków

Biżuteria z ametystu odegrała swoją znaczącą rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystami, zaś w skarbcu watykańskim po dziś dzień leży znany pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można zakładać przyjęcia czy bale. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w takim zestawieniu prezentuje się wyjątkowo elegancko.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Biżuterię z ametystu warto nosić nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również na co dzień – w biurze. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i pomaga radzić sobie z problemami. Czy tak jest naprawdę? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.

Copyright © . All Rights Reserved