Topaz mistyczny – technologia produkcji

W tym miejscu kupisz mystic topaz

Wspaniały blask oraz nietypowy, jak na topaz, kolor to najistotniejsze cechy topazu mistycznego, od lat szczycącego się wielkim zainteresowaniem miłośników biżuterii. Choć na początku można mylnie stwierdzić, że to odmienny kamień, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości normalnym topazem. Jego oryginalne właściwości są efektem specjalnej techniki produkcji – prawdziwy topaz jest w jej toku poddawany wpływowi dużej temperatury oraz powlekany cienką warstwą metalu szlachetnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – co wpływa na jego kolor?

Kolory, jakie przybiera topaz mistyczny zależą przede wszystkim od metalu, którym jest pokryty. Szczególnie często spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje natomiast, iż kamień przybiera fioletowy kolor, błękitny zaś jest wynikiem rozgrzania kamienia bez jakichkolwiek dodatków. Doskonałe skutki przynosi obrabianie czystego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej czy na Dalekim Wschodzie.

Przykłady użycia topazu mistycznego

Jak w poprzednim fragmencie napisaliśmy, wspaniałe cechy topazu mistycznego są bardzo cenione przez jubilerów. Często stosują go zatem do wyrobu wisiorków, pierścionków czy innych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie tylko do eleganckich kreacji – doskonale wygląda także na co dzień. Ważna okazuje się też mnogość barw, sprawiająca, że łatwiej można dobrać ozdoby do swojej kreacji.

Copyright © . All Rights Reserved