Wisiorki srebrne

Nie szukaj już więcej! Tu zaopatrzysz się w wisiorki srebrne

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez artystów materiałów. Nie powinno to dziwić – jest plastyczne, świetnie wygląda, a także charakteryzuje je ciekawy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak odpowiedniej ochrony – surowiec ten jest naprawdę czuły, w związku z czym możemy zarysować. Jak zatem troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla wykonanej ze srebra biżuterii bywają zabójcze. Pod ich wpływem surowiec może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie należy zatem używać ich w celu pielęgnacji biżuterii, a w czasie mycia naczyń bezwzględnie musimy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Wisiorki srebrne – w czym je przechowywać?

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy wykorzystywać kuferki wyściełane od środka delikatnym materiałem – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Srebro niezbyt dobrze znosi też styczność z wodą czy słońcem, które mogą sprawić, że wyblaknie lub się odkształci. Przed włożeniem do szkatułki paru ozdób, musimy wcześniej owinąć je delikatną ścierką albo włożyć do foliowego worka.

Sól uratuje wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebra należy użyć letniej wody z solą, która świetnie usuwa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego sprawdzą się również alkohol, białko kurze i odpowiednie płyny. Do czyszczenia srebrnej biżuterii powinniśmy korzystać z miękkich ścierek – twarde mogą uszkodzić powierzchnię.

Copyright © . All Rights Reserved