Badania psychologiczne operatorów

Na http://www.bielskobadania.pl/zakres-uslug/ dowiesz się, kto ma w swojej ofercie badania operatorów Bielsko

Są potrzebne jeśli zamierzamy sprawdzić, czy dany człowiek może pracować jako kierowca wózka tudzież innego pojazdu. Mimo, że wielu badanych podchodzi do nich z obawami, kiedy nie mamy problemów psychiatrycznych, ich przejście nie może sprawić nam znaczących problemów. Jak więc wyglądają badania operatorów maszyn? Na co warto się przygotować?

Badania operatorów – odpowiedzi na pytania

Na otwierającym etapie badania kandydat otrzymuje opracowany przez specjalistę kwestionariusz. Powinien w nim odpowiedzieć na pytania związane z zachowaniem w rozmaitych, zwykle trudnych sytuacjach. Po sprawdzeniu ankiety potencjalnego kierowcy, psycholog będzie potrafił stwierdzić, jak dobrze radzi sobie ze stresem oraz ocenić jego sprawność intelektualną lub dojrzałość społeczną. Zawartość ankiety jest zależna od zawodu kandydata. Ta część badania operatorów często powoduje duży niepokój, ale jej zaliczenie nie jest trudne.

Psychologiczne badania operatorów

Następny etap badania operatorów odbywa się z wykorzystaniem odpowiednio skonstruowanych przyrządów. Poszczególne testy badają takie cechy jak refleks oraz podejmowanie decyzji w przypadkowych przypadkach. Powinniśmy wiedzieć, że niekiedy ten element testów może nie być przeprowadzony. Tak się stanie, jeśli badany w wywiadzie przyzna się do złego samopoczucia albo badanie udowodni, iż przed odwiedzeniem poradni spożył napój alkoholowy. Zaplanowane działanie może być wtedy odłożone na inny termin albo – jeśli przyczyną jest alkohol – również odwołane.

Kontakt z nami:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved