Co można leczyć laserem wysokoenergetycznym?

Dowiedz się więcej o laserze wysokoenergetycznym na https://www.bardomed.pl/35-aparaty-do-laseroterapii-wysokoenergetycznej.

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika stosująca silnie skoncentrowaną wiązkę światła podczerwonego. Po przyłożeniu do skóry chorego specjalnej sondy połączonej z aparatem, przenika ona wgłąb tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To skutkuje zmniejszeniem odczuwania bólu, jak również przyczynia do usprawnienia krążenia, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, iż ta metoda leczenia jest coraz szerzej stosowana.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny może być stosowany do rehabilitacji prawie każdej części ciała. Często jest używany przez ekipy opiekujące się zawodowymi sportowcami – świetnie sprawdza się jako środek redukujący uczucie bólu po treningach i leczący następstwa kontuzji takie jak: naderwania ścięgien, stłuczenia czy achillodynia. Poza zastosowaniem w sporcie, lasery wysokoenergetyczne są też używane m.in. w leczeniu haluksów, dyskopatii szyjnej, lumbago oraz różnego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być także przydatny w medycynie estetycznej i w gabinetach dermatologicznych lub kosmetycznych.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są wytwarzane przez specjalne aparaty. Do tego typu urządzeń podłącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różnorodną konstrukcję i, w rezultacie tego, odmienny sposób emisji lasera. Wyróżnia się między innymi sondy punktowe, prysznicowe oraz skanerowe, które emitują światło podczerwone lub ze spektrum czerwonego.

Kontakt z nami:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved