Dlaczego warto posiadać oczyszczacz powietrza?

Społeczeństwo pomału nabiera świadomości, jakże ważna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu różnego typu zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: kurz, spaliny samochodów, pyły zawieszone PM10, sadzę czy wirusy i mikroorganizmy. Jak więc przeprowadzić oczyszczanie powietrza w biurze lub domu?

Jak duża jest wydajność oczyszczaczy powietrza?

Aktualnie najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza mierzy się określając minimalną wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie zatrzymana w ich filtrze. Oczyszczacze o znacznej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wyłapują niemalże 100% zanieczyszczeń o wielkości 0,3 mikrona. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem może być znacznie efektywniejsze.

Sprawdź oczyszczacz powietrza Airdog

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która umożliwia najwyższy stopień filtracji. Wychwytują one nawet cząstki o wielkości 0,0145 mikronów, co pozwala wyeliminować sadzę, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy dym tytoniowy. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i ekspresowo zatrzymuje również wirusa grypy, co zaświadczają wykonane badania. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby okresowej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można opłukać, zaś jonizator plazmowy po prostu przetrzeć na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są energooszczędne oraz proste w użyciu.

Copyright © . All Rights Reserved