Endodoncja mikroskopowa – jak wybrać lekarza?

Leczenie kanałowe dla większości nas nie jest miłym zagadnieniem. Obecnie jednak, wykorzystując innowacyjne sprzęty i – co najważniejsze – skuteczne leki przeciwbólowe, lekarze są w stanie zagwarantować pacjentom, że zabiegi okażą się w stu procentach bezbolesne. Leczenie kanałowe okazuje się potrzebne za każdym razem, kiedy pojawi się stan zapalny miazgi zęba czy tkanek okołowierzchołkowych. Polega na wykorzystaniu ultracienkich narzędzi, dzięki czemu lekarz jest w stanie dostać się do najgłębiej położonych warstw uzębienia. Dobrze przy tym wiedzieć, że w leczeniu kanałowym korzysta się również z innych, nierzadko naprawdę złożonych technologicznie sprzętów. Jakich?

Jakimi narzędziami przeprowadza się leczenie kanałowe?

Oprócz narzędzi ręcznych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym bardzo ważne są mikroskopy operacyjne, bo obraz ze środka zęba transmitują do monitora przed oczami lekarza, ograniczając prawie do zera ryzyko różnego rodzaju pomyłek. W leczeniu kanałowym istotne jest także mierzenie długości kanałów. Osiągnięcie dużej precyzji ułatwiają specjalistyczne urządzenia elektroniczne – endometry. Poza tym stomatolodzy stosują także odpowiednie narzędzia, które pozwalają na automatyczne opracowanie kanałów, a dzięki temu – znaczne skrócenie wizyty i polepszenie samopoczucia pacjenta.

Refundowane leczenie kanałowe

Rozpoczynając leczenie kanałowe warto wiedzieć, iż nie zawsze jest ono fundowane przez NFZ. Darmowe leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami gwarantowane jest pacjentom niepełnoletnim. Inni nie muszą wnosić opłaty za leczenie kanałowe zębów z przodu – siekaczy i kłów. Leczenie kanałowe zębów tylnych będzie zaś w pełni płatne. Jeśli jest ono niezbędne, warto wybrać się do dentysty posługującego się odpowiednimi akcesoriami oraz zawczasu dowiedzieć się, co o leczeniu u niego poprzedni klienci mówią w sieci.

Copyright © . All Rights Reserved