Jak wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii?

Zainteresowany magnetoterapie aparat? Skieruj się tu.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 mHz oraz indukcji w granicach 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się przeróżne oddziaływanie, jednakże wielu jej właściwości nie udało się dotąd potwierdzić w testach klinicznych. Bezsporną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe i przyspieszenie regeneracji tkanek przy zabiegach ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Ponadto magnetoterapia poprawia również krążenie, zmniejsza ilość wolnych rodników, pomaga w stanach zapalnych i likwiduje obrzęki.

Działanie urządzeń do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które w następnej kolejności jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio leczonych części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają użycie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i w dużym stopniu usprawnia działanie placówek medycznych.

Aparaty do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparat do magnetoterapii to ważny element ekwipunku gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na znaczne gabaryty i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to sprzęt stacjonarny, rzadko używany przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak zaznaczyć, iż na rynku znajdziemy również modele mobilne, bardzo dobrze sprawdzające się w pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te mają aplikatory w formie dysków lub pasów.

Kontakt z nami:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved