Jonizator powietrza – oddychaj pełną piersią

Próżno szukać kogoś, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To uczucie rześkości wytwarzają jony ujemne, które powstają się m.in. w wyniku wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu wody i powietrza, a także są wytwarzane przez rośliny. Ujemne jony tlenu pozytywnie wpływają na nasze środowisko i samopoczucie, oczyszczają powietrze oraz tłumią przykre zapachy.

Jonizator powietrza – dobra ujemna jonizacja?

Jonizacja zachodzi w rezultacie emitowania ogromnej ilości ciepła, wyładowania elektrycznego albo oddziaływania silnego pola magnetycznego. Dzisiaj większość z nas przebywa w otoczeniu setek urządzeń, takich jak ekrany, komputery czy kopiarki, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują atmosferę. Zdrowe jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, wytwarzają się poprzez przyłączanie się jednego bądź więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na terenach silnie zurbanizowanych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego żeby na powrót poczuć orzeźwiającą i czystą atmosferę w domu, warto użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – zalety

Proces jonizacji stosowany jest głównie w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pomagają wychwycić pyły zawieszone PM10 i PM2.5, dym z papierosów czy szkodliwe drobnoustroje i wirusy. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, umożliwiając nam odpowiedniejszy wypoczynek i oddychanie pełną piersią. Mając na uwadze to, że ujemna jonizacja powietrza niweluje poczucie ustawicznego zmęczenia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną, zaleca się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w biurach, szkołach, urzędach czy szpitalach, czyli tam, gdzie ważne jest skupienie się na wykonywanych obowiązkach.

Copyright © . All Rights Reserved