Małżeńskie problemy można rozwiązać terapią małżeńską

Zasięgnij porady specjalisty w dziedzinie terapii małżeńskiej UK.

Każda para może przeżywać przeróżne kryzysy. Całe szczęście dzisiaj można sobie z nimi radzić bardzo skutecznie. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez psychoterapeutę mającego odpowiednie doświadczenie oraz kwalifikacje.

Terapia małżeńska – w jakich trudnościach może okazać się pomocna?

Do psychoterapeuty zgłaszają się pary zmagające się z bardzo różnymi kłopotami. Specjalista pomaga przezwyciężyć kryzysy mające związek z niewiernością jednego z małżonków, a także pomoże w przypadku nałogów, jednak w takich sytuacjach często niezbędne będzie też specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog okaże się być wsparciem w okresie choroby małżonków lub członków ich rodzin. Jest pomocny w sytuacji, kiedy między żoną i mężem dochodzi do konfliktów, których nie umieją przezwyciężyć sami. Udział w terapii małżeńskiej pomoże także przezwyciężyć trudności i scementować związek. Poprawie ulega komunikacja między żoną i mężem – dzięku temu ich małżeństwo rozwija się, a nie tkwi w miejscu. Terapeuta uświadamia małżonkom jakie są ich wzajemne potrzeby oraz oczekiwania. Zwraca on uwagę na to, że małżeństwo to nie wyłącznie branie, ale też dawanie czegoś w zamian. Dzięki terapeucie możliwe staje się zidentyfikowanie przyczyn , które legły u podstaw małżeńskich problemów. Małżeństwo, które przeszło terapię małżeńską posiada umiejętności niezbędne do tego, żeby świetnie radzić sobie z trudnościami w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszka się na terenie Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która trafiła do Wielkiej Brytanii przyczyniła się do tego, że dzisiaj bez większych problemów można wyszukać polskiego psychologa także na terenie UK. Znajomość języka polskiego usprawnia proces terapii i podnosi komfort małżeństwa, które zdecydowało się na wsparcie specjalisty. Również na emigracji opłaca się powalczyć o swoje małżeństwo, które w wielu wypadkach właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna walczyć z najróżniejszymi problemami. Należy wiedzieć, że terapia to nie coś, czego powinniśmy się wstydzić, a na skutek niej związek może wejść na całkiem nowe tory. Rozstanie to zawsze ostateczne wyjście.

Kontakt z nami:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339

Copyright © . All Rights Reserved