Często wymieniasz walutę? Kantor online to usługa dla Ciebie!

Przejrzyj kantor internetowy.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w kantorze albo w najbliższym oddziale banku – te pierwsze w dalszym ciągu spotkać można w galeriach handlowych czy przy hipermarketach! Lecz w ekspresowo transformującej się rzeczywistości, ludzie zapragnęli wymieniać waluty bez potrzeby opuszczania domu i po niższych kosztach, dlatego właśnie powstały kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Kantor online to niższy spread

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest równie proste jak tradycyjnego kantoru. Użytkownik loguje się do serwisu na założony przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu kwotę, którą potrzebuje przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut przez internet jest przede wszystkim to, iż przewalutowanie można zlecać w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut ma miejsce już w godzinach działania serwisu po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o informacje zaczerpywane z Forex w kilkusekundowych odstępach, a nie – jak to jest w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, najczęściej z minionego dnia. Następnym i niezmiernie istotnym plusem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te oferowane przez placówki bankowe oraz kantory stacjonarne. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od narzuconej marży) może prowadzić do naliczenia spreadu w wysokości nawet 3-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready przeważnie nie przekraczają 2%. Kantory internetowe proponują także kilka dodatkowych usług lubianych przez użytkowników, np. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej dokonywanej w określonym przez nabywcę dniu albo takiej, w której nabywca zleca wymianę waluty po wskazanym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wówczas, gdy wskazany przez klienta kurs będzie taki sam jak ten na rynku).

Cenisz sobie wygodę w dysponowaniu pieniędzmi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory internetowe to opcja dla osób ceniących sobie wygodę i dużą autonomię w dysponowaniu swoim kapitałem. Używają ich też osoby spłacające zobowiązania w walucie obcej i osoby studiujące lub pracujące poza granicami Polski. Lecz nim zadecydujemy, aby powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę i poziom bezpieczeństwa, np. poprzez weryfikację na stronie KNF, czy jest on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.

Copyright © . All Rights Reserved