Jakie możliwości daje usługa mass collect?

Szukasz szczegółowych wiadomości dotyczących tego, na czym polega mass collect? Wejdź na flobo.io.

Mass collect jest usługą, której głównym aspektem jest identyfikacja płatności masowych. Przedstawiamy w skrócie, jak działa mass collect i jak ułatwia organizację małym i dużym firmom.

Mass collect – korzyści z nadania kontrahentom własnych numerów rachunków

Działanie mass collect jest właściwie niesłychanie proste. Polega na przydzieleniu każdemu klientowi własnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie jego ID. Takie podejście jest pomocne tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest duża ilość kontrahentów, a więc np. w firmach telekomunikacyjnych, w prywatnych gabinetach czy wszelkich działalnościach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (między innymi w sieciach siłowni). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na wskazany rachunek firmowy, jednak uprzednie nadanie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaki sposób wybrali oni do wykonania wpłaty (przelew z karty, przelew pocztowy bądź tradycyjny przelew). Wykorzystanie mass collect przekłada się również na szybsze księgowanie przelewów niż w przypadku księgowania przez pracownika, a przy tym na eliminację potencjalnych błędów często przydarzających w czasie tego procesu.

Mass collect także dla firm rozliczających poniżej 100 faktur

Chociaż usługa mass collect nie jest obecnie dostępna we wszystkich bankach (posiadają ją m.in. ING Bank Śląski i wybrane banki spółdzielcze) warto zastanowić się nad jej wykorzystaniem w przedsiębiorstwie, także takim, które co miesiąc rozlicza mniej niż stu dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect niesie ze sobą bowiem kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość połączenia z systemem finansowo–księgowym (a zatem śledzenie na bieżąco spływu opłat) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko integrację z usługą mass collect banku, ale posiada także funkcję przesyłania przypomnień o nadchodzących płatnościach i windykacji, co po kilku miesiącach skutkuje wzrostem terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved