Kredyt bez historii kredytowej – jak się o niego postarać?

Zaciąganie zobowiązań finansowych cieszy się obecnie wielką popularnością, ale nie wszyscy mogą to zrobić. Istnieje duża rzesza osób, które nie są w stanie wziąć kredytu, gdyż nie mają zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć ten problem i jak z niego wybrnąć?

Kredyt bez zdolności kredytowej – kto może jej nie posiadać?

Instytucje bankowe zwykle określają odrębne zasady, na podstawie których przyznają kredyty czy też odmawiają takiego finansowania. Można jednak wymienić ogólne czynniki, wpływające na fakt posiadania lub nie zdolności kredytowej. Po pierwsze, z odmową mogą spotkać się osoby, które mają już jakieś pożyczki. Na największe problemy muszą być gotowi ci, którzy nie brali jeszcze ani jednego kredytu. Zaliczają się do nich zwłaszcza studiujący i kredytobiorcy, którzy na rynku pracy działają od niedawna i osiągają niewielkie zarobki albo są zatrudnieni na tzw. „umowach śmieciowych”. Z faktem, że kredyt nie zostanie im przyznany, powinni liczyć się również emeryci. Rzecz jasna, kredytu nie otrzymają również osoby, które nie posiadają żadnego dokumentu potwierdzającego fakt wykonywania przez nie pracy, a także pracujące za granicą. Są to sytuacje, które powodują, że teoretycznie nieosiągalne jest uzyskanie kredytu w banku, przez co ogromna liczba osób decyduje się wziąć kredyt w firmach pożyczkowych. Nie warto tego robić, gdyż chwilówki i podobne pożyczki wiążą się z bardzo wysokimi prowizjami i opłatami.

Kredyt bez zdolności – to możliwe!

W przypadku nieposiadania zdolności kredytowej warto skorzystać z pomocy pośrednika w ubieganiu się o kredyty bankowe. Podpowie on, który bank posiada mniej restrykcyjne zasady i zechce przyznać kredyt bez zdolności, czy też umożliwi zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Najważniejsze jest jednak to, że pośrednik podpowie, jak stworzyć zdolność kredytową, a możliwości tego jest bardzo dużo. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe spłacanie zobowiązań, dobrze będzie zatem kupić coś na raty, a także korzystać z kredytu odnawialnego i karty kredytowej w banku, w którym planuje się zaciągnąć kredyt. Doskonałym wyjściem jest również na przykład zaciągnięcie kredytu nie samodzielnie, lecz wspólnie z drugą osobą. W tym celu można uczynić współkredytobiorcami rodziców czy – w przypadku osób, które i tak planowały ślub – zawrzeć związek małżeński. Takich możliwych rozwiązań, które doradzić może doświadczony pośrednik, jest bardzo dużo.

Copyright © . All Rights Reserved