Kredyt konsolidacyjny – garść niezbędnych faktów

Z terminem kredytu konsolidacyjnego z pewnością spotkało się wiele osób. Konsolidacja to produkt proponowany przez banki, który najczęściej adresowany jest do osób fizycznych, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Osoby, które zaciągnęły wiele kredytów, mogą je połączyć w jeden kredyt. Konsolidacja ułatwi tym osobom spłacenie wcześniejszych kredytów. Dzięki konsolidacji można uregulować nawet te kredyty, które na skutek różnych trudności spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które mają trudności z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może okazać się jedynym wyjściem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego dochodzi zmniejszenie wysokości rat. Na podkreślenie zasługuje fakt, że po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce kilku rat wpłaca się do banku tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia więc wyjście z problemów finansowych, obniżenie miesięcznego obciążenia oraz poprawę gospodarowania domowym budżetem.

Jakie pożyczki można łączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba zobowiązań kredytowych, które można objąć konsolidacją jest niezwykle duża. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu klienci mogą spłacić kredyt mieszkaniowy, ratalny, samochodowy oraz gotówkowy. Dzięki konsolidacji można też uporać się z zadłużeniem na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym bądź na karcie kredytowej. W zależności od oczekiwań klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny mają w swojej ofercie obecnie nie tylko banki, ale też parabanki, ale nierzadko wiąże się to z większymi kosztami usługi lub nierentownymi dla klienta warunkami. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można skorzystać z pomocy mającego wiedzę i doświadczenie doradcy finansowego, który pomoże wyszukać najlepsze rozwiązanie.

Copyright © . All Rights Reserved