Monety bulionowe – srebro jako alternatywa dla inwestycji w złoto

Znajdź srebrne monety.

Monety lokacyjne, innymi słowy monety bulionowe, to dodatkowa opcja dla osób pragnących inwestować swój kapitał w kruszce. Oczywiście, najpopularniejszym metalem szlachetnym również w tym rodzaju inwestycji jest złoto, jednakże w ostatnim okresie coraz więcej państw wybija srebrne monety bulionowe, które szybko zyskały sobie wiernych zwolenników, w szczególności pośród inwestorów z nieco mniej majętnym portfelem.

Srebro bulionowe – lepsza inwestycja aniżeli monety kolekcjonerskie

Można rzec, że monety bulionowe ze srebra są zasadniczo nowością inwestycyjną. Bite są w mennicach kilku krajów, i to raptem od lat 80-tych XX w. (pojawiły się najpierw w Kanadzie, w Meksyku oraz w Chinach). Mimo, że znane są inwestorom już od prawie pięćdziesięciu lat, ich oferta nie jest w dalszym ciągu tak obszerna jak podobnych monet ze złota. Srebrne monety bulionowe są jednakże znakomitym wyborem dla osób chcących zróżnicować swoje oszczędności, a których nie stać na inwestycje w złoto czy też platynę lub które obawiają inwestycji w dużo kosztowniejsze monety kolekcjonerskie ze srebra. Dlaczego monety bulionowe uważa się za lepszą inwestycję aniżeli monety kolekcjonerskie z tego samego metalu szlachetnego? Cena nabycia monet kolekcjonerskich w okresie zaraz po ich wprowadzeniu do sprzedaży zawsze znacznie przekracza wartość kruszcu, z którego zostały wytworzone. Przyczynia się do tego w największym stopniu pełny koszt wybicia monety (tj. stworzenie przez artystę niepowtarzalnego wzoru i przygotowanie dokładnych matryc). Nie bez znaczenia jest dodatkowo to, że monety kolekcjonerskie sprzedawane są w ograniczanej ilości sztuk, co od razu zwiększa na nie popyt. Nie znaczy to jednak, że z czasem ich wartość będzie zawsze rosnąć! Powinno się mieć na uwadze, że tak jak każdy eksponat kolekcjonerski, monety takie będą warte tyle, za ile zechce je kupić potencjalny nabywca. Natomiast monety bulionowe ze srebra pozbawione są aspektu numizmatycznego (ich wygląd modyfikowany jest niesłychanie rzadko, a przy tym nie posiadają limitowanego nakładu), toteż ich wartość silnie powiązana jest z aktualną ceną srebra.

Srebro bulionowe – jakie monety zamówimy od krajowych dystrybutorów?

Srebro jest najtańszym kruszcem, dlatego tez monety bulionowe z tego metalu z rzadka wybijane są w wadze mniejszej niż 1 oz (uncja trojańska), czyli w systemie metrycznym 31,1 g. I pomimo, iż próba srebra .999 oraz nominał 1 uncji to generalnie norma dla tych monet, w sprzedaży zamówimy także monety o wadze 2 oz, 5 oz czy 1 kg. W krajowych sklepach posiadających w swoim asortymencie srebro inwestycyjne bez przeszkód zamówimy popularne na każdym krańcu świata Britannię z Wielkiej Brytanii, Kangury z Australii czy austriackich Wiedeńskich Filharmoników o nietypowym nominale 1,5 €.

Kontakt z nami:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved