Złoto lokacyjne – co nim jest i gdzie można je kupić?

Jeśli potrzebujesz złota inwestycyjnego, skieruj się tutaj.

Polacy coraz częściej myślą o emeryturze i o przyszykowaniu się na tzw. “czarną godzinę”. Z tej przyczyny zazwyczaj starają się regularnie odkładać niewykorzystane pieniądze na lokacie lub po prostu na koncie w banku. W ostatnim czasie jednak ta metoda jest mało korzystna – niskie oprocentowanie lokat i postępująca inflacja powodują, że oszczędności nie przynoszą profitu, a właściwie to z upływem czasu tracą siłę nabywczą. Nie dziwi więc, że wzrasta popyt na odmienne metody inwestycji, w tym również zakup złota inwestycyjnego.

Jak polskie prawo definiuje jako złoto inwestycyjne?

Inwestycja w metale szlachetne polega na nabyciu ich w chwili, kiedy ich wartość rynkowa jest niewysoka i ich odsprzedaży, jeżeli ta cena zacznie wzrastać. Ale należy mieć na uwadze, że nie każdy wyrób ze złota jest uznawany za złoto inwestycyjne, w związku z tym np. zbieranie złotych pierścionków ciężko nazwać lokatą w złoto. To, co jest złotem inwestycyjnym jest wyraźnie zdefiniowane przez polski prawo, w ustawie o podatku od towarów i usług. Według obowiązującej ustawy jest to głównie złoto o próbie co najmniej 0.995 w sztabkach lub płytkach. Tymczasem złote monety bulionowe muszą spełnić inne warunki, żeby być nazwane za złoto lokacyjne. Muszą posiadać próbę 0.900 bądź wyższą, być wybite nie wcześniej niż w 1800 roku i co ważne – muszą być obowiązującym środkiem płatniczym w państwie, które je wyemitowało. Monet lokacyjnych nie uznaje się jako egzemplarze kolekcjonerskie, toteż nie są numizmatami. Prawo określa jeszcze jedną kategorię złota lokacyjnego, a mianowicie złoto pod postacią papierów wartościowych.

Sprzedaż złota lokacyjnego online – co zamówisz u polskich dostawców?

W sklepach krajowych dystrybutorów złota inwestycyjnego bez problemu spotkać można złote sztabki, jak i najpopularniejsze monety bulionowe z m.in. Austrii oraz Kanady. Zamówienia można składać również przez internet i nie jest to oferta tylko dla największych inwestorów. Ci mniej zamożni znajdą w internecie bardzo zróżnicowaną ofertę sprzedaży złota w sztabkach o wadze 1, 2 czy 5 g, jak i złotych monet bulionowych o wadze 1/10, 1/4 i 1/2 uncji trojańskiej. Zamówić można dodatkowo złoto w „combibarach”, które umożliwiają odseparowanie z nich, a później zbycie indywidualnych sztabek kruszcu.

Kontakt z nami:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved