Food pairing – poznaj nowy wymiar gotowania

Potrzebujesz szczegółowych informacji dotyczących food pairing? Skieruj się na warsztatqulinarny.pl

Co prawda przywykliśmy do tradycyjnych połączeń smakowych, nie znaczy to, iż zestawianie ze sobą potraw, które pozornie kompletnie się wykluczają, nie może dać interesujących i, co najistotniejsze, apetycznych efektów. Dowiadujemy się o tym raz za razem. Ogromny wpływ na nasz smak miało niewątpliwie pojawienie się na rynku nieobecnych dotychczas w Polsce artykułów i otwarcie się na odmienne zwyczaje kulinarne. Dzięki temu choćby połączenie egzotycznych sosów owocowych z mięsem rzadko już szokuje. Osoby, które rozsmakowały się w niecodziennych fuzjach smakowych chętnie podejmują swoje eksperymenty i samodzielnie szukają coraz to bardziej nietuzinkowych kombinacji. Aby te aczkolwiek przyniosły spodziewane skutki, wypada uprzednio wyposażyć się w odpowiednią wiedzę.

Food pairing – doświadczaj nowych smaków

Chcąc, by nasze kulinarne poszukiwania istotnie okazały się powodem uniesień oraz pozwalały odkryć nowe smakowe wrażenia, należy postępować zgodnie z regułami przyjętymi w nowoczesnej sztuce kulinarnej. Te, oczywiście, są zaledwie wskazówkami, o których nie wolno zapominać, aby smaki wiążą się w nieprzeciętną, ale harmonijną całość. Dobrze zrobimy, jeśli nauczymy się food pairingu. Tym mianem określa się sztukę łączenia ze sobą smaków, które w powszechnym przekonaniu uważane są za kompletnie od siebie różne. Wszystkie reguły food pairingu są jednak gruntownie przemyślane, a u ich podstaw leży głęboka wiedza z dziedziny biochemii, dotyczącą zwłaszcza obecności konkretnych składników w używanych produktach. Food pairing dotyczy nie tylko jedzenia, ale też napojów (w tym wysokoprocentowych).

Food pairing polega na sporej fantazji i wyczuciu

Food pairing wymaga instynktu oraz sporej fantazji, aczkolwiek to nie one okazują się kluczowe. Znacznie bardziej jest istotna znajomość zawartości różnorodnych substancji w komponentach potraw oraz tego, jak reagują one z pozostałymi składnikami. Wobec tego świetnym pomysłem będzie uczestnictwo w szkoleniu z food pairingu prowadzonym przez doświadczonego szefa kuchni – tym bardziej, iż przekazanie niezbędnej wiedzy trwa zazwyczaj kilka godzin.

Kontakt z nami:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved