Digital painting – programy do malarstwa cyfrowego i jak wybrać kurs

Potrzebujesz szczegółowych informacji o kursie digital paintingu? Znakomicie trafiłeś! Zajrzyj na https://digitalownia.pl.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od końca XX w. usiłuje podążać drogą cyfrowego postępu. Zdolność malowania tradycyjnymi technikami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, aby znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej bądź filmowej, gdyż te gałęzie rozrywki na etapie opracowania koncepcji postaci i świata przedstawionego wykorzystują najczęściej profesjonalne oprogramowanie. Znając te realia ogromna grupa młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem natychmiast sięga po znane programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie komputerowym.

malarstwo cyfrowe – nieograniczona wolność dla artystów

Istnieje wiele programów używanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop, który mimo iż został opracowany jako narzędzie do obróbki zdjęć, w mgnieniu oka stał się podstawowym softwarem game developerów oraz ilustratorów. Za sprawą powodzenia Photoshopa pojawiły się kolejne analogiczne programy, jak np. ArtRage, Clip Paint Studio czy Affinity Photo, w których dzięki zastosowaniu różnego rodzaju cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła wyglądające jak malunki wykonane temperą, akwarelami lub farbami olejnymi. Digital painting daje artystom większą wolność – twórca ma możliwość cofnięcia nieudanych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba wszak kupować!

Malarstwo komputerowe – szkolenie z udziałem instruktora

Na ogół nauka malarstwa cyfrowego przebiega podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Naturalnie pierwsze kroki można postawić samemu, niemniej jednak by rozwinąć w pełni swoje umiejętności, a zarazem poznać istotne triki korzystania z pędzli i zaawansowane opcje oprogramowania, zalecamy wziąć udział w kursie przygotowanym przez biegłego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi lekcje malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do rozmaitych kursów Photoshopa przez internet. Spektrum tematów jakie wyjaśniają takie szkolenia jest ogromne i nie uczą one jedynie podstawowych funkcji programu. Ważne jest jednakże, by decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia użytkownikowi kontakt z autorem kursu.

Kontakt z nami:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved