Jak nauczyć się modelowania w Blenderze? Zapisz się na kurs

Tu uzyskasz więcej informacji o modelowaniu 3D.

Świat grafiki nieustająco ewoluuje i coraz częściej twórcy odchodzą od tradycyjnych technik na rzecz wykonywania swoich prac wyłącznie w formie cyfrowej. Dostępne oprogramowanie graficzne daje artystom nie tylko wolność sporządzania dzieł 2D, ale także odwzorowania trójwymiarowych obiektów. Zapoczątkowanie nauki modelowania 3D nie wymaga już ogromnych nakładów finansowych – można po prostu pobrać program Blender, który daje wiele możliwości tworzenia animacji oraz trójwymiarowych obrazów, a który równocześnie jest w pełni darmowy.

Nauka modelowania 3D samemu jest frustrująca

Korzystanie z dowolnej aplikacji można przyswoić sobie we własnym zakresie, jednakże proces ten ciągnie się wówczas dłużej i nieraz jest niezwykle irytujący. Z tego też powodu partycypacja w kursie modelowania 3D będzie niezmiernie pomocne dla tych, którzy dopiero odkrywają Blender. Rozpoczynanie pracy z poszczególnymi funkcjami oraz narzędziami bądź nakładanie rozmaitych efektów i tekstur na modelowany przedmiot będzie szybsze, jeżeli będzie prowadzone pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Nauczyciel na bieżąco prowadzi korektę projektów wykonywanych przez kursanta wskazując detale, które wymagają poprawy i proponując ku temu odpowiednie drogi. Jak w wypadku innych kursów najlepiej, by przebiegał on w jak najmniejszych grupach, co da nauczycielowi możliwość poświęcenia każdemu uczestnikowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D entuzjastów 3D a także profesjonalistów

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest obecnie umiejętnością poszukiwaną i docenianą w szczególności w świecie filmu, gier wideo i projektowania. Znajomość oprogramowania Blender 3D daje tym samym dużo nowych możliwości zawodowych. W trakcie kursu można stworzyć wstępne profesjonalne dzieła, które potem można bez obaw umieścić w swoim portfolio. Nie znaczy to natomiast, iż kursy modelowania 3D przeznaczone są tylko do osób, które chcą pracować zawodowo m.in. w branży filmowej i wiążą z tym swoją karierę zawodową. Spory procent uczestników tego typu warsztatów to po prostu artyści oraz amatorzy, którzy chcą znaleźć nowe drogi ekspresji lub rozwijać swoje dotychczasowe umiejętności.

Kontakt z nami:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved