Najciekawsze trasy rowerowe Małopolski

Skieruj się tutaj jeśli chcesz poznać najładniejsze trasy rowerowe w Małopolsce.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to najbardziej dosadne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze godne polecenia miejsca warto odwiedzić? Opisujemy ciekawe, legendarne oraz nowe, lecz na pewno najlepsze miejsca w Małopolsce.

Najładniejsze nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest wiele – w wielu z nich spotkamy tłumy, lecz czy znasz te mniej popularne oraz nieznane miejsca w Małopolsce, jakie należałoby zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją gruntownie nieznaną, ale jednak mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go po największej części wielbiciele zamków oraz mieszkańcy okolicy. Jakkolwiek zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich przecudowny krajobraz – przy właściwej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej kultowe atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły oraz cerkwie. Jeden z w największym stopniu intrygujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najlepiej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, jednak godne uwagi są też mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest niesłychanie tajemniczy Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany oraz słynny niż Bieszczady, choć ma pokrewne zalety.
Przyciągające atrakcje w Małopolsce / Śliczne oraz ciekawe miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze ciekawe miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Interesujące miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, lecz mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne śliczne, godne polecenia miejsce w Małopolsce to bez wątpienia Zalipie, inaczej wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie należy wtrącić o Dolinkach Krakowskich. Turyści poniekąd tutaj nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają fanatyków wspinaczki, nie jedynie amatorów, lecz też uznanych alpinistów oraz himalaistów.

Copyright © . All Rights Reserved