Alternatywa dla rolet i żaluzji – zamontuj shuttersy w salonie i w sypialni

Wszystko o shuttersami w salonie.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, innymi słowy szatersy (shutters), kojarzą się na ogół z wystrojem wnętrz w stylu południowoamerykańskim czy tropikalnym. Jednak ten element osłony okna można zastosować również w europejskich domach – jest to bardzo wytrzymałe, a równocześnie świetnie prezentujące się rozwiązanie, które w licznych aranżacjach zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione w tym momencie żaluzje.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości światła wnikającego do wnętrza

Okiennice typu shutters w salonie lub w pokoju gościnnym, mają dwie funkcje – praktyczną i ozdobną. Shuttersy zdecydowanie podnoszą walory estetyczne pokoju. Ich lamele są szersze, co powoduje, iż rewelacyjnie poprawiają stylistykę większości okien. Walory estetyczne są ważne, bowiem to w salonie podejmuje się gości oraz przesiaduje się w nim po wiele godzin w ciągu dnia. Z tego powodu powinno się zadbać, żeby to pomieszczenie było nie tylko zachwycające, ale także komfortowe. Dowolność wybrania kąta ułożenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości światła wnikającego do salonu, co umożliwia m.in. kompletne jego zaciemnienie, kiedy chcemy włączyć serial, albo jego delikatne ściemnienie, kiedy chcemy wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – doskonała osłona przed dźwiękami z zewnątrz

Swoboda regulacji przenikania światła do pokoju jest zdecydowanie najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednakże także z innej przyczyny – z ich wykorzystaniem można skutecznie korygować temperaturę sypialni, która w znacznej mierze oddziałuje na nasz mocny sen. Dzięki shuttersom w okresie letnim łatwiej jest utrzymać chłód w sypialni, z kolei zimą dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Dodatkowo shuttersy efektywniej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to też wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach zbiera się mniej cząsteczek kurzu niż w fałdkach firanek, a ich czyszczenie jest wyjątkowo łatwe i trwa w zasadzie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się również w pokoju dziecka, w kuchni czy w łazience.

Kontakt z nami:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved