Aparat do masażu limfatycznego – dla sportowców i do zabiegów wellness

Szukasz sprzętu do drenażu limfatycznego? Wejdź na carepump.pl.

Presoterapia to technika masażu, której zadaniem jest usprawnienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta prawie 100 lat temu – to przeróżne chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy czerpiące oraz obrotowe, których częstotliwość i siłę terapeuta przystosowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak i miejsca masażu.

Sprzęt do masażu limfatycznego – na obrzęki i nie tylko

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci każdego dnia wykorzystują aparaty do presoterapii, które odtwarzają masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne rękawy dzielące się na komory, które nakłada się na obrzękłe kończyny dolne i górne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne komory urządzenie naciska na kończynę, pobudzając tym samym krążenie limfy. Jest sporo zaleceń do zastosowania zabiegu presoterapii. To zwłaszcza zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Stosuje się go też w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco w toku procesu odchudzania czy jako pomoc w zwalczaniu “skórki pomarańczowej”. Presoterapia stała się również niezwykle popularna wśród zawodowych sportowców, w głównej mierze jako etap regeneracji powysiłkowej.

CarePump – domowe urządzenia do masażu limfatycznego

Ogromne możliwości wykorzystania aparatów do drenażu limfatycznego wpłynęło mocno na ulepszenie tego sprzętu. Teraz osoby cyklicznie stosujące tę metodę terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnym mieszkaniu, za sprawą nowoczesnych urządzeń Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Urządzenia do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry porównywalne do sprzętu stosowanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w mankietach – więcej przegródek to skuteczniejszy masaż. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie oraz kompaktowe, zatem bez problemu można wziąć je na wyjazd, np. na zagraniczny turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego powinno być obowiązkowo ustalone z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samodzielnie, dlatego że występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to m.in. zaburzenia rytmu serca bądź stany zapalne, które warto uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved