Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Sprawdź, gdzie nabyć shutters

Urządzając pokój, na ogół nie przeznacza się wiele czasu na wyeksponowaniu okien. Najczęściej decyzja pada na szablonowe aranżacje, to znaczy zasłony oraz firanki, które niekiedy łączone są dodatkowo z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze inne budujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – okiennice ozdobnea więc shuttersy.

Shuttersy – nowość w europejskim budownictwie

Najważniejszą cechą shuttersów (lub też po polsku – szatersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach wewnętrznych są ruchome, a więc można bez trudu je ustawić w dowolnej pozycji, zależnie od zachcianek lokatorów. Producenci wytwarzają je z listw drewnianych, PCV, jak również z płyt MDF. Shuttersy montuje się zwłaszcza na oknach, jakkolwiek tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach lub w szafach. Okiennice wewnętrzne shutters to co prawda element okna, który w polskim budownictwie wykorzystuje się wciąż sporadycznie, ale większość na pewno w kinie czy na ekranie telewizora, ponieważ tego rodzaju okiennice są często wykorzystywane na terenach z gorącym klimatem, czyli w Afryce Południowej czy w Nowej Zelandii.

Ozdobne okiennice typu shutters wspaniale komponują się z różnymi stylami aranżacyjnymi

Nie licząc tego, że shuttersy okiennice ozdobne shutters wspaniale się prezentują, mają one także pożyteczne funkcje. Z ich sprawą można pasywnie regulować wykorzystanie padającego światła: latem hamować nagrzewanie się pokojów, a w zimne – zapobiegać ucieczce ciepłego powietrza. Shuttersy pasują do różnych stylów wnętrz i da się je zainstalować je na zdecydowanej większości ram okiennych. Produkuje i montuje się je na zamówienie, co powoduje, iż są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli np. żaluzje. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom niesłychanie ciekawy wygląd, przez co zwiększają wartość posesji. Należy też uwydatnić, iż shuttersy reguluje się bez pomocy linek, co rodzice dzieci oraz właściciele psotnych psów i kotów, które mogłyby wplątać się zwisające linki, uznają na pewno za dodatkową zaletę.

Kontakt z nami:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved