Części do Citroena – gdzie je kupić?

Kliknij tu, aby kupić oryginalne części Citroen.

Citroen jest marką z tradycją sięgającą początków XX w., od dekad lubiana przez polskich kierowców. Jej auta w kraju nad Wisłą są doceniane z uwagi na szeroką dostępność, przystępną cenę oraz przede wszystkim za pokaźną ilość warsztatów wyspecjalizowanych się w ich serwisowaniu. Największą uznaniem cieszą się takie modele jak C-Elysse, C-Crosser, C4, C5, C6, Jumper, Xsara, Nemo, Xantia i Saxo. Oczywiście, podobnie jak pojazdy pozostałych marek, nie są one bezawaryjne, dlatego posiadacze samochodów z francuskiej stajni muszą być gotowi na to, że prędzej czy później będą zmuszeni nabyć części zamienne.

Części Citroen, które kupujemy najczęściej

To, jakie części z reguły pierwsze odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione przede wszystkim od danego modelu – każdy z nich ma swoją specyfikę, z której powstają inne awarie. W pierwszej kolejności warto na pewno napomknąć o płynach, które zużywają się w wyniku codziennej eksploatacji auta. Są to przede wszystkim czynnik chłodniczy w klimatyzacji, płyn chłodniczy, płyn hamulcowy i olej silnikowy. Systematycznych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie wolno zaniedbywać, potrzebują również moduły układu hamulcowego: klocki oraz tarcze.

Gdzie łatwo i ekonomicznie zdobyć części do Citroena?

Najodpowiedniejszą opcją będą zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, nierzadko pochodzące z chińskich manufaktur, w niektórych przypadkach charakteryzują się niższą jakością, co niekorzystnie oddziałuje na bezpieczeństwo i wygodę jazdy. W związku z tym posiadacze aut Citroen w części zamienne powinni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w sprzedaży podzespołów do francuskich samochodów. Jeżeli w po sąsiedzku żaden z podobnych nie działa, wszelkie wymagane części można nabyć online.

Kontakt z nami:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved