Główne cechy anteny DVB T

Więcej o antenie DVB T.

W zdecydowanej większości domostw zobaczyć można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. By jednak telewizor nie okazał się nieprzydatnym urządzeniem, należy zaopatrzyć się też w wysokiej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w wielu sytuacjach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten DVB-T jest w chwili obecnej naprawdę duży. W sklepach znaleźć można anteny ASR i DIGIT – DVB-T, pokojowe i siatkowe anteny DVB-T , jak również anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak i w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Dostępne teraz w sklepach anteny DVB-T wyróżniają się głównie łatwością instalacji. Bez żadnych problemów upora się z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy trzymał w dłoni narzędzia potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które obecnie proponują nam producenci, cechują się też wyjątkową odpornością na działanie zmiennych czynników atmosferycznych. Za sprawą tego pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych najwyższej jakości przez niezwykle długi czas.

Antena telewizyjna – co powinno się uwzględnić przy jej wyborze?

Bardzo duży wybór anten tego rodzaju sprawił, że należy mocno przyłożyć się do wyboru anteny, którą chcemy zakupić. Należy wiedzieć, że uwagę trzeba zwrócić na wiele uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące ulokowania nadajników można szybko wyszukać w Internecie. Liczy się także moc pracy nadajnika, a także jego kierunkowość. Uwzględnić należy zawsze ukształtowanie obszaru, który dzieli nadajnik od punktu , w którym zamontowana została antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma też to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy też w mieście.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved