Jaką funkcję pełnią systemy rynnowe?

Dowiedz się więcej o rynnach PCV na regamet.pl.

Systemy dachowe składają się z szeregu modułów. Wśród tych, które mają największe znaczenie z punktu widzenia ich solidności i komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na wydajne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu problemów wynikających z jej zbierania się. Nie powinniśmy więc bagatelizować wyboru prawidłowych elementów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zadanie trudne i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz kwalifikacji – tak samo jak montaż rynien. Co wobec tego winniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie zadanie pełnią te systemy? Z jakich części się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Systemy rynnowe – jakie elementy je tworzą?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z szeregu mniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z rozmaitego kształtu rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa woda opadająca z dachu, składają się na nie też rynny pionowe oraz elementy znajdujące się blisko gruntu bądź pod nim, których rolą jest odprowadzenie wody do systemu kanalizacji. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na rogach budynku – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer wraz z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie różnych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a potem do kanalizacji.

Rynny plastikowe, PCV albo metalowe – które wybrać?

W ofercie hurtowników dostępne są orynnowanie dachu wykonane z kilku materiałów – głównie z metalu plastiku. Które z nich będą najtrafniejszym wyborem? To zależy od rodzaju budynku oraz tego, w jakim stopniu jest on wystawiony na działanie opadów. Decyzję o wyborze konkretnego systemu rynien trzeba zatem skonsultować z ekspertem.

Kontakt z nami:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08

Copyright © . All Rights Reserved