Kaski i toczki do jazdy konnej – czym się różnią?

Jeśli chcesz kupić toczki do jazdy konnej, odwiedź tę stronę

Jeździectwo należy do tych dziedzin sportowych, w których zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, ze względu sporą wysokość i prędkość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na urazy podatna jest w szczególności głowa jeźdźca, która bezwzględnie powinna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jazdy konnej można nabyć dwa rodzaje zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Które z nich jednak zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych produktów?

Toczek czy kask jeździecki? Co wybrać?

Pierwszym jeździeckim okryciem głowy była zwykła, myśliwska czapka. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest przeważnie wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednak tak dobrej protekcji jak kask, przez co rekomendowany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowych sportowców i posiada atesty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najważniejsza kwestia przy doborze kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować stosownymi certyfikatami, a także umożliwiać regulację rozmiaru lub być idealnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku wskazane jest dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który uprości jego transport i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask do jazdy konnej nie warto też iść na kompromis. W związku z tym, jeśli w naszej miejscowości nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, warto złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Kontakt z nami:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved