Kompletujemy ubiór jeździecki – czapsy i sztylpy

Jeśli chcesz kupić czapsy, zobacz tutaj

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą cholewą do kolan. I choć istotnie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się znakomicie, to nie są pozbawione wad. Najważniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek kosztują około kilku tysięcy złotych. Na dodatek wkładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużym stopniu utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce obuwia. Tych wad nie posiadają na szczęście sztylpy i czapsy.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – czym się charakteryzują

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające protekcję pozostałej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, zapewniając zabezpieczenie dla całej nogi, zaś drugie – ochraniają wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych materiałów. W sklepach przede wszystkim spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są również modele wyrabiane z tkaniny albo tworzyw sztucznych.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej warianty cechują się znacznie niższą ceną. Skutkiem tego są polecane dżokejom z niewielkim budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej nosi się je wiosną i latem. Obszerny wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – fasony idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem również jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Kontakt z nami:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved