Kontenery budowlane, uszczelniane i z plandeką

Jeśli chcesz zamówić kontenery stalowe, koniecznie odwiedź tę stronę

Na rynku dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na złom lub gruz, a także przy magazynowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednak wiele rodzajów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną konstrukcją i dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które substancje można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być dostosowane do specyfiki składowanych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak zerwane płytki ceramiczne lub parkietowe, rozebrane elementy stolarki otworowej, jak również gruz, złom – przeważnie używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych czy też wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do przechowywania odpadów w formie półpłynnej lub płynnej najlepsze są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla magazynów i firm transportowych

Do składowania ładunków o dużych rozmiarach niebędących odpadami czy też wymagających selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwe jest szybkie rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są głównie dla firm transportowych oraz magazynów.

Kontakt z nami:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved