Lampy solne – estetyczne i naturalne ozdoby domu

Jeśli chcesz nabyć lampy solne, odwiedź tę stronę.

Nieduże dekoracje z kamienia i minerałów od lat znajdują swoje miejsce w naszych domach. Sprowadzamy je z rozlicznych wycieczek po świecie, a czasami nabywamy tak po prostu, gdyż pasują do stylu, w jakim utrzymane jest mieszkanie. Sporadycznie jednak są to rzeczy funkcjonalne – częściej to zwykłe dekoracje. Minerałem, z którego można jednakże zrobić obiekty używane na co dzień, jest sól kamienna. Tworzy się z niej przeważnie lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są jedyne w swoim rodzaju

Lampy solne są estetyczne i bez trudu można je dobrać do wystroju mieszkania, gdyż są sprzedawane w trzech kolorach (różowym, szarym, białym) i w licznych ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, gdyż nie ma brył solnych o identycznej siatce krystalizacji i kształtach. Niezwykle modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie naruszoną, nie polerowaną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, że rzemieślnicy parający się robieniem tych lamp, nadają im finezyjne formy, przykładowo kuli bądź piramidy.

Lampy solne a generowanie ujemnych jonów

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne mają korzystne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im przeważnie właściwość jonizacji powietrza, to znaczy produkowania jonów ujemnych, równoważących te generowane przez otaczające nas przyrządy elektroniczne. Ujemne jony polepszają jakość powietrza oraz pomagają w swobodnym oddychaniu m.in. osobom cierpiącym na na astmę bądź alergię. Światło, jakie emitują tego typu lampy, jest kojące i delikatne, dlatego poleca się kupienie ich jednostkom, którym dokucza bezsenność albo stres, bowiem dzięki nim można skuteczniej się odstresować. Ale z brył soli nie produkuje się wyłącznie lamp solnych. Wykonuje się z nich także pojemniczki na biżuterię i przepiękne świeczniki, a pokaźne bloki z soli himalajskiej używa się w gastronomii, jak również aranżacji wnętrz.

Kontakt z nami:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved