Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Dowiedz się więcej o listwach podłogowych

Z pozoru są mało znaczącym elementem, jednakże ich charakter może bardzo wpłynąć na wystrój mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale także pozwalają na schludne poprowadzenie kabli oraz ochraniają najniższą część ściany przed pobrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne zwłaszcza w pomieszczeniach, w których poruszamy się w obuwiu. To na pewno wystarczający powód, by nie lekceważyć ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z PVC albo MDF

Drewno to materiał wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i świetnie koresponduje z eleganckimi dodatkami czy meblami – głównie, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla użytkowników z niewielkim budżetem dobrym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z PVC bądź MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i one mogą być wykonane zarówno z różnych tworzyw, jak i z drewna. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – na ogół w odcieniach bieli, beżu lub szarości, choć dostępne są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, jeżeli nabędziemy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Kontakt z nami:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved