Lonża jeździecka – niezastąpiona podczas lekcji jazdy

Lonża dla konia to sprzęt na co dzień stosowany podczas nauki jazdy konnej i treningów. Jakiego rodzaju lonże dla konia są dostępne w sklepach? Z czego są produkowane te sprzęty i gdzie warto ich szukać?

Rodzaje i rola lonży jeździeckiej

Lonża dla konia to stosunkowo długa linka, z reguły nieprzekraczająca 5-8 metrów, na której prowadzony jest wierzchowiec w trakcie lekcji jazdy i ćwiczenia umiejętności związanych z trzymaniem wodzy, łapaniem strzemion, utrzymywaniem balansu w siodle, a także dosiadem. Koń prowadzony jest po obrysie koła, a lonża używana jest do kontroli reakcji zwierzęcia. Sprzęt ten służy też zawodnikom woltyżerki oraz cyrkowcom do doskonalenia technik i asekuracji wykonywanych ewolucji. Lonża przydaje się poza tym przy hipoterapii. Z lonżę dla konia korzysta się również w trakcie ćwiczeń bez dżokeja – w takim wypadku używana jest do treningu młodych osobników i dostarczenia im odpowiedniej porcji ruchu.

Lonża jeździecka – gdzie kupić produkty znanych marek?

Ogromne spektrum akcesoriów jeździeckich można znaleźć w dobrze wyposażonych sklepach online, które oferują specjalistyczny sprzęt w atrakcyjnych cenach. Dostarczają one profesjonalne lonże jeździeckie uznanych firm – m.in. Imperial Riding, Start czy Kerbl. Szukasz lonży w czerwonym, niebieskimlub zielonym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade gwarantuje szeroki wybór artykułów, które spełnią wymagania najbardziej kapryśnych klientów. W sklepie dostępne są artykuły wykonane między innymi z nylonu. Lonże wykonane są z miłego w dotyku, miękkiego materiału i zaopatrzone w obrotowy zaczep.

Kontakt z nami:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved