Maseczki ochronne – cechy i zastosowanie

Sprawdź, gdzie nabyć maseczki wielorazowe, wejdź na http://tinyurl.com/rkcwsjk

Jeszcze niedawno maseczka ochronna kojarzyła się wyłącznie z lekarzami lub turystami z Japonii zwiedzającymi Polskę. W ostatnich tygodniach z powodu rozprzestrzeniających się cyklicznie groźnych chorób zakaźnych przenoszonych drogą kropelkową, maseczki jednorazowe oraz te, których można używać kilkukrotnie, są przez Polaków noszone codziennie.

Do czego używane są maseczki ochronne na twarz?

Maski ochronne zasłaniają nos oraz usta, dzięki czemu zagrożenie przedostania się wirusów i zarazków do systemu przez śluzówkę zmniejsza się. Niektóre modele masek zaopatrzone są w przezroczystą przyłbicę z tworzywa sztucznego, która zabezpiecza całą twarz, a głównie oczy, przez które również może dochodzić do zarażenia. Maseczki na twarz powinny być noszone przez lekarzy, pielęgniarki czy policjantów, którzy są szczególnie narażeni na bezpośrednią, ciągłą styczność z ludźmi zarażonymi. Zdrowym jednostkom takie maseczki posłużą do osłony przed groźnymi wirusami w trakcie podróży transportem publicznym lub pracy. W czasie zagrożenia „złapaniem” bardzo niebezpiecznego koronawirusa COVID-19 jest to nawet koniecznością.

Jaką maseczkę wielorazową do powszedniego używania?

Maski powinny być komfortowe oraz zapewniać swobodne oddychanie. Maseczka musi mieć kontakt ze skórą jedynie nie podrażniającą powłoką tkaniny, np. bawełny. Dobrze jest nabywać maski na twarz, które wyprodukowano z certyfikowanych materiałów filtracyjnych stosowanych w branży medycznej i które przed zapakowaniem zostały ozonowane. Z niektórych maseczek można korzystać wiele razy, rzecz jasna pod wymogiem trzymania się zaleceń zawartych w instrukcji do opakowania dołączonej.

Kontakt z nami:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved