Oczyszczacz powietrza – urządzenie przydatne z wielu powodów

Problem pyłu zawieszonego w atmosferze dotarł już do świadomości każdego obywatela naszego kraju i z rzadka bywa umniejszany. Polacy zauważyli, że jakość powietrza, które każdego dnia wdychamy, ma kluczowy wpływ na nasz stan fizyczny. Póki nie będą wprowadzone efektywne rozwiązania, każdy jest zmuszony zatroszczyć się o swoje zdrowie, na przykład poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowość na rodzimym rynku

Im bardziej zindustrializowany region, tym większe jest niebezpieczeństwo obecności dużej kondensacji pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10. Na rozwój licznych schorzeń płuc podatni są w szczególności rezydenci metropolii oraz okolic w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wydzielających do atmosfery znaczne ilości pyłów zawieszonych. Regularne używanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pomoże znacznie zminimalizować negatywny wpływ zanieczyszczeń na zdrowie. Oczyszczacze powietrza wielu uznanych producentów, jak przykładowo AirFree, Blueair czy LIFAair, od lat znajdują się w ofercie polskich sklepów, toteż nie jest to obecnie coś nowego na naszym rynku. Co interesujące, poza wyłapywaniem z powietrza zanieczyszczeń, nierzadko posiadają one także inne dodatkowe funkcje.

Typy i rola oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza występują w rozmaitych rozmiarach, wobec tego bez problemu kupimy sprzęt właściwe do danej objętości wnętrza. Oczyszczacze są niezbyt ciężkie, toteż bez ograniczeń można je przenosić pomiędzy pokojami. Nie licząc eliminowania z powietrza pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, zatrzymują one też grzyby oraz mikroorganizmy, które mogą być przyczyną szeregu reakcji uczuleniowych bądź chorób, a także szkodliwy benzen. Wiele oczyszczaczy powietrza ponadto jonizuje i nawilża powietrze, co wytwarza w domu orzeźwiającą atmosferę, a przy tym gwarantuje głębszy sen. Część oczyszczaczy posiada też detektory alarmujące o obecności CO2. Używanie oczyszczacza powietrza zaleca się przede wszystkim osobom podatnym na alergie.

Copyright © . All Rights Reserved