Sól himalajska – wykorzystanie

Jeśli chcesz kupić himalajską sól, koniecznie sprawdź ogrodysolne.pl/pl/c/Sol-himalajska/20.

Sól himalajska już od wielu lat gości na naszych stołach. Czy wiesz jednakże, że posiada ona szersze wykorzystanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska oraz w jaki sposób masz możliwość ją wykorzystać.

Sól himalajska – pochodzenie i charakterystyka

Sól himalajska uważana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Cechuje się pięknym różowym odcieniem, jaki wywodzi się od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez lub potas. To naturalnie nadzwyczajny skład mineralny nadaje sól himalajskiej niepowtarzalny smak oraz wygląd.

Jakie właściwości posiada sól himalajska?

Sól himalajska obejmuje kilkadziesiąt różnych minerałów oraz pierwiastków śladowych, co sprawia, iż jest w dużej mierze bardziej pożywna niż tradycyjna sól kuchenna. W jakich aspektach może pomóc? Uregulowanie ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej ma prawo pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspomaganie układu trawiennego: co poniektórzy twierdzą, iż sól himalajska może wspierać trawienie poprzez stymulowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zmniejszenie zmęczenia i stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, szczególnie magnez, mogą pomagać w redukcji stresu i zmęczenia. Dodatkowo sól himalajska jest znana z atrybutów jonizujących, co oznacza, że może pomagać w oczyszczaniu powietrza poprzez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu wykorzystuje się ją do produkcji lamp oraz świeczników solnych.

Sól himalajska – nie jedynie do kuchni

Często okazuje się, że sól himalajska to nie wyłącznie kuchenna przyprawa, chociaż to jej najpopularniejsze wykorzystanie. Prócz tego, używana jest do: Kąpieli solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli ma możliwość przynieść rozluźniające doświadczenie, równocześnie nawilżając skórę i dostarczając wartościowych minerałów. Przepłukiwania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w łagodzeniu podrażnień i infekcji. Produkcji lamp oraz świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką lub też świeczką tealight stanowią piękny element dekoracyjny, ale także mają pozytywny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości i duże zastosowanie, sól himalajska nazywana będzie prawdziwym skarbem z wnętrza gór.

Kontakt z nami:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved