Sterylna czystość w miejscu pracy – środki do dezynfekcji

Nie szukaj już więcej! Tutaj zaopatrzysz się w środki do dezynfekcji.

Specjalistyczne środki antyseptyczne pomagają utrzymać czystość rozmaitych powierzchni. Gdzie są wykorzystywane i jak działają? Kiedy należy się w nie wyposażyć?

Środki dezynfekujące – zawartość i działanie

Spotykane w sprzedaży środki dezynfekcyjne mają na celu mycie oraz odkażanie powierzchni i narzędzi. Dzięki nim możliwe jest usunięcie niebezpiecznych czynników mogących transferować zakażenia krzyżowe lub mieć inne negatywne działanie na zdrowie człowieka. Profesjonalne preparaty są wzbogacone o składniki eliminujące mikroorganizmy oraz bakterie. W skład środków odkażających z reguły wchodzi nadtlenek wodoru, poliaminy, kwas nadoctowy, chlor, aldehydy, alkohol, czterorzędowe związki amonowe, a także sporo innych komponentów. Do najczęściej stosowanych środków należą oleje (np. do instrumentów chirurgicznych), płyny w sprayu, żele oraz chusteczki do dezynfekcji.

Środki do dezynfekcji powierzchni – przeznaczenie

Środki antyseptyczne wykorzystywane są zawsze tam, gdzie konieczne jest utrzymanie sterylnej czystości – w placówkach medycznych, gastronomicznych, w kuchniach, na stołówkach czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do odkażania toalet, podłóg, urządzeń sanitarnych, blatów, znajdują również zastosowanie przy czyszczeniu blenderów, sztućców, krajalnic, maszynek do mięsa oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dostosowanie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt agresywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne szczególnie w przypadku powierzchni ceramicznych – pisuarów, umywalek czy muszli klozetowych.

Kontakt z nami:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved