Sztyblety czy oficerki – rodzaje butów jeździeckich

Sprawdź, gdzie zamówić buty do jazdy konnej, wejdź na horse-trade.pl

Jeździectwo w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność. Naturalnie nie może to zaskakiwać – zwłaszcza, jeżeli weźmie się pod uwagę spore atuty tej dyscypliny sportu. Najważniejsze z nich to: trening dobrej postawy, polepszenie kondycji, a także wzmocnienie wszystkich układu mięśniowego. Ponadto ma zbawienne oddziaływanie na samopoczucie: likwiduje napięcie, sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji oraz podnosi poczucie odpowiedzialności. Żeby jednak w pełni korzystać z pożytków jeździectwa, powinniśmy należycie dobrać odzież i buty do jazdy konnej. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – ochrona całej lub części nogi

Odróżnia się dwa podstawowe rodzaje butów jeździeckich: oficerki i sztyblety. Drugie sięgają zaledwie ponad kostkę – są zatem zdecydowanie krótsze. Oficerki to zaś buty niezwykle wysokie, sięgające ponad kolano. W związku z tym zapewniają ochronę większej powierzchni nogi, zmniejszając ryzyko powstawania otarć czy siniaków. Sztyblety są o wiele tańsze, jednakże decydując się na ich kupno, należy pamiętać o tym, by zaopatrzyć się też w osłonę na nogi – czapsy bądź sztylpy.

Z czego szyje się buty do jazdy konnej?

W czasie wyboru butów do jazdy konnej, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę na surowiec, z którego zostały one wyprodukowane. W sprzedaży odnajdziemy obuwie zrobione ze skóry i jej rozmaitych zamienników. Te pierwsze są z pewnością drogie, lecz warto się je wybrać z uwagi na większą trwałość oraz umiejętność dopasowania się buta do konturu stopy dżokeja. Warte uwagi są przede wszystkim buty cielęcej skóry, która jest miękka i prawie natychmiast osiąga oczekiwany kształt. Skóra bydlęca wypada trochę gorzej, ale jej niższa cena jest dużą plusem.

Kontakt z nami:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved