Utrzymanie czystości w domu i w firmie – mopy do mycia podłóg

Znajdź mopy płaskie na verdeavis.pl.

Czyszczenie podłogi wydaje się zadaniem bardzo prostym – potrzebne są do tego odpowiednia ilość płynu, mop i woda. Sprawa się jednakże komplikuje, gdy idzie o ciężkie do usunięcia, nietypowe zabrudzenia lub sporą powierzchnię. Wtedy należy sięgnąć po specjalistyczne środki czystości i mopy profesjonalne. W czym leży ich przewaga nad tradycyjnymi, wykorzystywanymi codziennie w naszych domach sprzętami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, powinno się wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Wyróżniki wydajnych mopów do mycia podłóg?

Na wydajność mopa wpływają głównie dwa czynniki – jego szerokość oraz materiał, z którego został wykonany. Pierwsza cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię można umyć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest wyjątkowo ważna, jeśli mop ma służyć do mycia posadzek o dużym metrażu – przykładowo sal tanecznych, parkietów na boiskach czy hallów. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia, jak również jego solidność. Należy również mieć na uwadze, iż twardsze włókna lepiej zbierają zabrudzenia niż miękkie.

Akcesoria do profesjonalnych mopów do podłóg

Sam mop to za mało, żeby pracownicy ekip sprzątających mogli błyskawicznie i wydajnie myć podłogi. Prawie jednakowo istotne są również dodatkowe akcesoria. Wśród nich specjalną uwagę powinno się zwrócić na trzonek. Jego długość powinna być proporcjonalna do wzrostu pracownika, a on sam powinien być stosunkowo lekki. Tylko wtedy użycie mopa nie będzie zbyt dużym obciążeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest także jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyżymania mopa, a odpowiednio dobrane w znacznym stopniu ułatwia i przyspiesza pielęgnację posadzek. W czasie sprzątanie ogromnych powierzchni warto używać zestawu wiadra z mopem.

Kontakt z nami:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved