Ekstremalne formy wypoczynku – rafting na Dunajcu

Relaks na rzekach kojarzymy przede wszystkim ze spływami kajakowymi. To rozrywka i metoda podróżowania, który jest w Polsce znany od ponad wieku i nadal znajduje nowych miłośników. W ostatnim czasie doczekał się jednakże godnej konkurencji. Mowa o raftingu, czyli spływach wieloosobowymi pontonami po rzece o porywistym, górskim charakterze. Zapewnia on dużo większych wrażeń niż spływ, a jednocześnie pozwala obcować z dziką przyrodą i zachwycać się krajobrazami niedostępnymi dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy po Dunajcu – także dla amatorów?

Osoby wybierające rafting po Dunajcu nie muszą posiadać specjalnych kwalifikacji – organizatorzy takich spływów dostosowują stopień trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie jednakże umiejętność pływania i obsługi wioseł, uzyskana przykładowo w kajaku albo kanadyjce. Nie zapominajmy przy tym, że spływ na Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych wycieczek. Żeby bez przeszkód stawić czoło wartkiemu nurtowi oraz przeciwnościom czekającym na szlaku, uczestnicy muszą być co najmniej w dobrej formie i powinni lubić aktywne, również nieco ekstremalne metody wypoczynku.

Rafting Dunajcem – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy rekompensują jednak przepiękne widoki. Spływ Dunajcem to kapitalna okazja do tego, aby z niecodziennej perspektywy podziwiać bajeczne krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem tej rzeki należą wszak do najbardziej pociągających krajobrazowo rejonów Polski, a nawet Europy. Rafting po Dunajcu to też świetna opcja dla miłośników mocnych wrażeń, ponieważ szlak obfitujący w liczne przeszkody i zakola dostarczy wielu niezapomnianych emocji.

Copyright © . All Rights Reserved