Trekking w Himalajach – wyprawy w te góry należą do trudnych

Himalaje wraz z położonym dość blisko pasmem Karakorum to obszary owiane prawdziwą legendą. Wpływa na to wiele czynników – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to oczywiście tam leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie wspomnieć też o ekstremalnej trudności niektórych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje są areną zmagań uznanych wspinaczy z całego globu. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się też pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj wykwalifikowanym przewodnikom

Na początku należy podkreślić, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany wierzchołek. Przyczyną problemów bywa także sama organizacja wyjazdu – rezerwacja biletów czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm planujących trekkingi w tych okolicach. Dodatkowym atutem jest opieka zawodowych przewodników (w tym polskojęzycznych), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, które nie mają praktyki w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki w okolice Annapurny lub Manaslu

Z jasnych przyczyn osoby pierwszy raz przybywające w Himalaje bądź Karakorum sporadycznie podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednakże, iż te masywy leżą poza ich zasięgiem, ponieważ często aranżowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Everest, Manaslu czy Shishapangma. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale również możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu obywateli Nepalu oraz podziwianie jedynych w swoim rodzaju krajobrazów, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved