
Jeszcze nigdy nie widziałeś tak dobrej oferty trekkingów!
Wyprawy w góry mogą przybierać wiele form. Od spokojnych spacerów po prostych trasach w bezpośrednim otoczeniu ośrodków turystycznych, przez piesze, całodniowe marsze po trasach klasyfikowanych wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Aby wziąć udział w tych ostatnich, niezbędne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (tak wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także umiejętność obsługiwania sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Niemniej jednak za nieraz ogromny nakład pracy otrzymujemy możliwość delektowania się niesamowitymi widokami i obcowania z dziewiczą naturą.
Trekkingi – stopnie trudności
Stopień trudności jest zależny od terytorium, przez które prowadzą trekkingi. Eksperci klasyfikują trzy stopnie trudności wypraw w rejony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy wyróżniają się dobrą kondycją, a ich zdrowie nie jest przeszkodą do zintensyfikowanej aktywności. Następny poziom trudności wymaga dobrej sprawności i przynajmniej minimalnej praktyki w górach – chociażby w Karpatach. Najwyższy stopień to wyprawy dla osób ze znakomitą kondycją, wiedzą z obszaru charakteru wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z użyciem sprzętu, a także niebojących się trudnych warunków obozowania w czasie długiej wędrówki.
Dokąd wybrać się na trekking?
Trekkingi można praktykować w każdych łańcuchach górskich. W Polsce entuzjaści tego typu aktywności w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeśli zaś chodzi o pozostałe góry na kontynencie europejskim, szerokim uznaniem szczycą się wschodnia część Karpat, Alpy, Góry Przeklęte na Bałkanach oraz graniczące z Azją Kaukaz i Ural. Jednostki najbardziej wprawne w trekkingu powinny natomiast spróbować swoich sił w trakcie wycieczki w Karakorum, Andach bądź Himalajach.
Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko
Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail:
[email protected]