Wyprawa na wulkaniczne szczyty masywu Kilimandżaro

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o Kilimandżaro wyprawa, znajdziesz na www.exploruj.pl.

Wspinaczka na górskie szczyty to cel licznych turystów, którzy kochają nietuzinkowe wyzwania. Niezatartych doznań z pewnością zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiego powodu warto wziąć w niej udział?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6 km n.p.m. Turystów zachęcają w głównej mierze znikające już lodowce, przepiękne krajobrazy, a także możliwość ujrzenia wyjątkowych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu. Masyw Kilimandżaro tworzą Mawenzi, Shira oraz Uhuru – trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach. Ekspedycja na ten szczyt Afryki wymusza odpowiednią preparację – ze względu na sporą wysokość istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei zmienna pogoda powoduje, iż zdobycie masywu jest dla turystów ciężkim zadaniem. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie powinny dysponować znakomitą kondycją psychiczną oraz fizyczną, które umożliwią pieszą podróż przez blisko 7 do 8 godzin dzień za dniem.

O czym warto pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw żółtej gorączce, dzięki czemu odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy wskazane jest również zakupić medykamenty działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się ochroni też należyta profilaktyka – zastosowanie środków odstraszających owady oraz korzystanie z okrycia wierzchniego przykrywającego nogi i ramiona. A co zrobić, by zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudobową aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved