Skąd czerpać wiedzę o ciekawych atrakcjach turystycznych w Małopolsce?

Więcej o ładnych miejscach w Małopolsce.

Chociaż małopolskie jest jednym z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, zatem nieraz ciężko odnaleźć się w setkach wiadomości o najciekawszych zabytkach i planowanych imprezach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Ciekawe miejsca w Małopolsce – poznaj stronę opracowaną specjalnie dla turystów

Aby przedstawić wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, jak również o pokazach i eventach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych planowanych na jego obszarze. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Osoby myślące o przyjeździe do Małopolski już na głównej stronie zauważą mapkę, na której prędko znajdą Centra Informacji Turystycznej, zabytki i muzea, a także kempingi, pensjonaty i hotele położone w miejscowościach Małopolski. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o wypożyczalniach aut i parkingach. Natomiast dla tych, którzy z rozmaitych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające m.in. regiony agroturystyczne, piękno parków krajobrazowych i narodowych oraz zamek na Wawelu.

Witryna o zabytkach Małopolski z myślą o cudzoziemców

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również zagranicznych turystach, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane oraz inne ciekawe miejscowości. Wiadomości znajdujące się na stronie dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale także w między innymi w języku rosyjskim, niemieckim, francuskim i słowackim. Turyści z zagranicy znajdą tu rejestr ambasad i konsulatów mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego. Niesłychanie przydatna dla obcokrajowców jest także sekcja Rozmówki, gdzie poznają ważne wyrażenia i sformułowania, które pomogą im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie wczasów w Polsce.

Kontakt z nami:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego

Copyright © . All Rights Reserved