Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

Jeśli chcesz kupić panele podłogowe drewniane, koniecznie odwiedź tę stronę

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od posadzki drewnianej, a wydasz na nie dużo mniej. Atrakcyjne ceny to tylko pierwsza z wielu zalet paneli podłogowych – można je ułożyć w dosłownie parę godzin, a wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez pomocy fachowców. Jak zatem układać panele podłogowe?

Przygotuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie lubią wody – dopuszczalna zawartość wody w wylewce to 3%. Warto pamiętać również o odpowiedniej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Po ich kupieniu nie wyjmuj paneli z opakowania – trzeba poczekać dwie doby, aż wszystkie wyschną. Wszystko gotowe?

ABC montażu paneli podłogowych

Teraz najważniejsza wskazówka – najlepiej robić to zaczynając od rogu pokoju. Zanim je zamontujesz, dokładnie obejrzyj je i znajdź ewentualne wady fabryczne, gdyż później trudniej będzie je reklamować. Zatroszcz się również o temperaturę podłoża, która musi być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie względem okna, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją ścian. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi montażowemu, nie powinieneś mieć żadnych trudności.

Panele podłogowe muszą pracować

Wykonane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe zmieniają wielkość w zależności od warunków klimatycznych w pomieszczeniu. Nie zapominaj więc o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów – do ich zakrycia mogą posłużyć listwy podłogowe.

Kontakt z nami:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Copyright © . All Rights Reserved